Yalova Termal Tatili Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları

Tıpkı Bursa Oylat kaplıcaları gibi İstanbul’a birkaç saatlik mesafede bulunan termaller ile sağlıklı, huzurlu ve ruhunuzu dinlendirebileceğiniz bir tatil yapabilirsiniz. Özellikle soğuk günlerin yaşandığı bu zamanlarda sıcak havuzlarda zaman geçirmek keyif verici bir aktivite olabilir. 

Yalova termal tatiliniz sırasında konaklamak için farklı seçenekleriniz bulunmaktadır. Bunlardan ilki bir termal otel ayarlayabilirsiniz. İkinci seçenek günübirlik ev kiralayabilirsiniz ve son seçenek olarak da pansiyonda kalabilirsiniz. Sizler için bu üç seçeneğinde fiyatlarını inceledik. Artık karar sizin, tatil planınıza göre bütçenizi ayarlayabilirsiniz.

Yalova Termal Otel Fiyatları

Termal Otellerde Kaplıca Kürü Uygulaması Nasıl Yapılır?

“Peki, böyle bir tatil için ne kadar bütçe ayırmalısınız ?” sorusuna gelecek olursak, Yalova’nın en iyi ve en çok tavsiye edilen Limak Theral Boutique Hotel gibi bir tesiste geceliği 650 TL gibi bir fiyattan kalabilirsiniz. Biraz pahalı olabilir ama bu kadar çok beğenilmesinin ve tavsiye edilmesinin bir sebebi var elbette. Restorasyon yapılmadan önce tesisin ilk misafiri Mustafa Kemal Atatürk olması en büyük özelliği diyebiliriz. Bunun yanı sıra buhar banyosu, spa, hamam, masaj salonu ve 100 metrekarelik sıcak su havuzu otelin hizmetleri arasında yer almaktadır. 

Bu yazıyı okurken sıkılmamanız için tüm otelleri tek tek yazmak istemedik ancak genelleme yaparsak Yalova’da, geceliği 250 ile 400 TL arasında değişen termal otel bulma imkanına sahipsiniz. Tabi ki fiyatlar kaldığınız oda tipine göre farklılık göstermektedir. 

Yalova Kaplıca Evleri Günübirlik Fiyatları

Kaplıca Tedavisi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler - termal havuz

Bir diğer seçeneğiniz ise günübirlik Yalova turları olabilir. Bunun için çeşitli firmaların ister deniz ister karayolu ile ulaşım sağlayan turlara katılabilir ya da turların dışında kendi aracınızla veya şehirlerarası otobüs seferleri ile Yalova’ya gidip, günübirlik ev kiralayabilirsiniz. 

Günübirlik ev kiralamanın eksileri ve artıları mutlaka var. İlk olarak yemek konusu olabilir. Kendi yemeğinizi kendiniz yapmak zorundasınız. Dışarıda yemek yeme konusuna dikkat eden biriyseniz bu sizin yararınıza olabilir. Otellere nazaran daha sıcak ve samimi bir tatil geçirebilirsiniz. Yalova Kaplıca Evleri Günübirlik Fiyatlarına gelecek olursak, 2+1 veya 1+1 apartman dairleri 250 ile 450 TL arasında değişmektedir. Dört bir yanı ağaçlarla çevrili ve günlüğü 1000 TL olan havuzlu villa da kiralanabilir evler arasındadır. 

Yalova Kaplıcaları Pansiyon Fiyatları

Sağlık Bakanlığı’nın Ruhsat Verdiği Kaplıcalar - termal havuz

Son olarak bir başka seçenekte pansiyon olabilir. Bu sebeple Yalova kaplıcaları tatiline gitmek isteyenler için bu seçeneği de ele almak istedik. Şehir çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırladığı için bölgedeki pansiyonlar, tatilciler için güler yüzlü hizmet ve sıcak bir aile ortamı sunmaktalar. 

Pansiyon fiyatlarına bakacak olursak termal otellerden ve günübirlik ev kiralamaktan daha ekonomik bir tatil yapma imkanı bulabilirsiniz. Pansiyonlarda gecelik ücretler, 60 TL ile 200 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Gittiğiniz zaman ve yoğunluğa göre fiyatlar farklılık gösterebilir.

Cevap bırakın