Yalova Termal Otel Günlük Konaklama Nasıl Olur?

Herkesin bildiği üzere Türkiye’de kaplıca dendiğinde ilk Yalova termal kaplıcaları akla gelmektedir. 1938 yılında Yalova’nın yeşil cenneti olarak bilinen Termal ilçesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla termal oteller açılmış olup ilk ziyaretçilerinden birisi yine Mustafa Kemal Atatürk olmuştur. Yalova’nın ileride sular cenneti olacağını dile getirmiştir. Halk arasında kaplıcaların çeşitli hastalıklara iyi geldiği bilinmekte olup her yıl yüz binlerce misafiri ağırlamaktadır. Yalova termal suları banyo kürü şeklinde romatizmal hastalık ile gelen misafirler için oldukça etkilidir. Özellikle romatizmal hastalıklara olan iyileştirici etkisiyle yaşlı popülasyonun önemli bir kısmı bu bölgeye ve otellerine şifa bulma beklentisiyle gelmektedirler.

Yalova Termal Otel Günlük Konaklama Nasıl Olur? - havuz

Yalova Termal Kaplıcaları

Yalova termal kaplıcaları her yıl Nisan-Mayıs aylarında yoğun bir ilgi görmektedir. Özellikle romatizmal hastalıklarda etkili olan bu kaplıcalar aynı zamanda dolaşım sistemi bozukluğuna sahip hastalar, kırık iyileşmesinde gecikme olanlar ve erken iyileşme beklentisinde bulunanlar, idrar yolu hastalıkları ve safra kesesi taşına sahip kişiler için tedaviye oldukça iyi yanıt veren doğal kaynakları oluşturmaktadırlar. Kas hastalıkları ve kas atrofisine iyi gelmenin yanı sıra kısırlık ve kadın hastalıkları için de tedavi edici yönü vardır. Çeşitli ameliyatlar geçiren hastaların da ameliyat bölgelerindeki yara izlerinin iyileştirilmesinde uğrak yerini oluşturmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken bir nokta varsa o da her hastanın kaplıcalar için uygun olmadığı gerçeğidir. Herkes kaplıca tedavisi ne yazık ki göremez. Bu kişilerin başında verem (tüberküloz) hastaları gelmektedir. Sıcak uygulama, iltihabi romatizmal hastalıklar ve iltihabi hastalıklar için uygun tedavi yöntemini oluşturmamaktadır. Bu hastalar sıcak uygulamadan olabildiğince uzak durmalıdır. Bunun haricinde hamileler, ateşli hastalık geçirmekte olanlar, bulaşıcı bir hastalığa sahip kişiler, kalp hastalığı olanlar kaplıcaya tedavi ya da başka herhangi bir amaçla girmemelidirler.

Yalova Termal Otel Günlük Konaklama Nasıl Olur? - banyo

Yalova Kaplıcaları Fiyatları

Söz konusu Yalova termal kaplıcaları fiyatları için çok da değişmez bir bütçe mevcuttur. Kaplıca kullanımına uygun termal oteller genellikle tek ve çift kişilik odalara sahiptir. 6 yaşına kadar çocuklar ücretsiz olmakla birlikte 7 yaşından büyük çocuklar için ilave yatak ücreti alınmaktadır. Termal otelde yalnız kahvaltı ve oda servisi için ayrı bir bütçe, kahvaltı akşam yemeği ve oda servisi için farklı bir bütçe belirlenmiştir. Ayrıca hastaların bir miktar ücreti T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından ödenmektedir. Dileyenler bütçesine uygun seçeneği otellerin internet sitelerinden ulaşabilir ya da telefon ile soruşturabilir.

Yalova Termal Otel Günlük Konaklama Nasıl Olur? - termal Oteller banyo

Cevap bırakın