Yalova Kaplıcaları ve Kaplıca Suyu

Yalova Kaplıcalarında Kaplıca Suyundan Odanızda Yararlanın

Kaplıca tedavisinin önemi, bilginin hızla yayıldığı günümüz dünyasında, özellikle gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde gün geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır. Özellikle insan hayatına sağladığı faydalar, birçok bilimsel araştırmanın konusunu oluşturmaktadır. İlerleyen yaşla birlikte ortaya çıkan rahatsızlıklarla mücadele ve yaşam kalitesinin korunması, bu araştırmaların en birincil hedefleri arasındadır. Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan kaplıca tedavisi ile şifa bulma arayışları insanlığın her zaman vazgeçilmezleri arasına girmiştir. Bu konu hakkında sayısız bilgi, belge, tavsiye ve araştırma, tarihi kayıtlar arasında yerini almıştır. Kuşaktan kuşağa aktarılan bu bilgi ve deneyimler neticesinde kaplıca tedavisinin çeşitli romatizmal ağrılara iyi geldiği konusunda ortak bir kanı oluşmuştur. Yalova kaplıcaları bu sağlık dolu kürü odanızda yaşayabilmenize olanak sağlıyor.

Yalova Kaplıcaları ve Kaplıca Suyu - black bird termal otel

Yalova Kaplıcaları Sağlığı Ayağınıza Kadar Getiriyor

Günümüzde insan sağlığını koruma ve rehabilitasyon amacıyla uygulanan geleneksel bir destek tedavi biçimi olan kaplıca tedavisi insan sağlığında önemli bir yere sahiptir. Bu önemi yılların tecrübesiyle iyi bilen Yalova kaplıcaları içeriğindeki organik ve inorganik maddelerin yanı sıra vücudu saran sıcaklığıyla da tedaviye olumlu faydalar sağlayan şifalı suları, kaplıca odalarına kadar ulaştırmaktadır. Kaplıca tedavisi yılladır genelde ileri yaş insanlar için uygulanan bir yöntem olmuştur. Ancak artık günümüzde gencinden yaşlısına birçok insan tarafından tercih edilmektedir.

Siz de;

  • Özel yaşam alanı içerisinde bu mineralli sulardan yararlanmak
  • Şifaya en kısa yoldan ve zahmetsiz bir şekilde ulaşmak
  • Herkesten uzak kafa dinleyerek tedavi olmak
  • Sadece yakınlarıyla baş başa kalarak bu hizmetten faydalanmak isterseniz özel banyo uygulamalarıyla bu sulara kendi odanızda ulaşabilir, banyo ve küvetinizde bu ayrıcalığı yaşayabilirsiniz.

Yalova Kaplıcaları ve Kaplıca Suyu - Yalova kaplıca otelleri

Yalova Termal Kaplıcalarında Tedavi 

Kasları gevşeten ve ağrıyı azaltan kaplıca tedavisiyle kaslardaki gerginlik azalmakta, şayet ağrı ekleme binen bir yükten kaynaklanıyorsa su tedavisi ile olumlu sonuç alınmaktadır.

Kaplıca tedavisindeki suyun sıcaklığı, su ve çamur uygulamaları, içeriğindeki mineraller ve radyoaktivite gibi özellikler kireçlenme ve romatizmal rahatsızlıklarda olumlu sonuç alınmasını sağlamıştır. Aynı zamanda çeşitli banyo ve duşlar da bu olumlu sonuca daha büyük katkı sağlamaktadır. Bu tedavinin başarıyla uygulandığı Yalova kaplıcaları fiyatları ile de sizlere oldukça uygun seçenekler sunmaktadır.

Yalova Kaplıcaları ve Kaplıca Suyu - Yalova termal otel

Cevap bırakın