Yalova Kaplıcaları ve Kalma Süresi

Günümüzde pek çok insan tarafında kullanılan kaplıca tatilinin bu kadar çok tercih edilmesinin temel sebebi hem sağlık açısından faydalı olması hem de tatil ihtiyacını karşılamasıdır. Bu sayede tatilin ötesine geçerek sizlere özel olarak düzenlenmiş aktivitelere de katılabilirsiniz. Kış aylarında tatile gitmek isteyenler için Yalova kaplıcaları ihtiyaçlarını karşılayacak modern tesislere sahiptir. Bu sayede mineralce zengin kaplıca suları ile sağlıklı bir cilt yapısına da kavuşabilirsiniz.

Yalova Kaplıcaları ve Kalma Süresi - kaplica otelleri

Yalova Kaplıcaları İçin Kalma Süresi Ne Kadar Olmalıdır?

Uzmanlar genel olarak 21 gün boyunca farklı kürler halinde kaplıca suyunda kalınması gerektiğini vurguluyor. 21 gün boyunca her gün 1 banyo olacak şekilde 21 kür uygulanması sağlık için oldukça faydalıdır. Günlük olan kür sayısı kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. 2-3 kür de kimi insanlar tarafından tercih edilebiliyor. Uzmanların önerisinden farklı olarak kimi insanlar 15 günlük tatilleri de tercih edebiliyor. 15 günlük tedavi de birçok hastalık için yeterli bir süre olacaktır. Fakat 21 gün kadar etkili olmaması muhtemeldir. Yalova kaplıcaları fiyatları hakkında araştırma yapanların öncelikle buna dikkat etmesi gerekiyor.

Kaplıca Suyu İçerek Tedavi Alanlarda Süre Değişiyor

Yalova Kaplıcaları ve Kalma Süresi - termal oteller

Tedavi yöntemi olarak mide rahatsızlığı çekenlere kaplıca suyunu içmeleri öneriliyor. Kısa süreli tedaviler şeklinde yapılan bu kürler ile hastalıklardan sonsuza dek kurtulmak mümkün oluyor. Karbonat miktarı fazla olan, içilebilir kaplıca suları ile midenin asitliği düzenlenebilir. Sonucunda ise ekşime, yanma gibi mide rahatsızlıklarının ortadan kalkması sağlanarak sağlıklı bir mideye kavuşmak mümkün olabilir. Böyle bir sorunu olanlar için karbonatlı yapıda olan kaplıca suyu ile 3 günlük içme tedavisi uygulamaları gerçekleştiriliyor. Yalova kaplıcaları tatili planlayanların alacakları tedavi süresine göre bu süreyi belirlemesi ve ona göre seçim yapması önem taşımaktadır. Eğer kaplıca suyu içilerek yapılacak bir tedavi aranıyor ise daha kısa süreli tatiller tercih edilebilir.

Cevap bırakın