Yalova Kaplıcaları ve Görülmesi Gereken Tabiat Yerleri

Yalova kaplıcaları tarihsel açıdan oldukça önemli bir yerde bulunmaktadır. Dört ayrı kaynak bulunan bu yörede eski zamanlardan gelme şifa kaynağı olduğu bilinmektedir. Romatizma hastaları, felçli hastalar ve gut hastalığı gibi pek çok hastalığın doğal tedavi ile iyileşme süresinin hızlandığı gözlemlenmiştir. Buradaki termal kaplıcalarla şifa bulabilir, yaşama yeniden sarılabilirsiniz.

Eğer bu cennet köşesinde konaklamak isterseniz çevrede birçok kaliteli ve konforlu otelleri bulabilirsiniz. Kaliteli hizmet sayesinde hem tatil hem de şifa kaynağını bir arada yaşamak mümkündür. Termal kaplıca tedavisinden sonra bu ilde bulunan tarihin etkisine kapılmak ve yaşamak için de gezilecek birçok mekan bulunmaktadır. Eski dönemlerden kalma rivayetleri buraya kadar gelmişken gezmeden dönmemelisiniz.

Yalova Kaplıcaları ve Görülmesi Gereken Tabiat Yerleri - dipsiz göl

Yalova Kaplıcaları Tarihin ve Doğanın Canlı Hali 

Yalova yalnızca kaplıcalarıyla değil gezilecek tabiat alanlarıyla da oldukça meşhurdur. Yalova’nın en büyük ilçesi olan Çınarcık tarihi Roma ve Bizans dönemlerini içerdiğinden birçok eseri bu bölgede bulabilmeniz mümkün. Ormanlık arazilerin bulunduğu bölge olan Dipsiz göl de Erikli yaylasındaki yerini almaktadır. Yaban hayatın bulunduğu bölgede gölün manzara ve tabiatla iç içe olması size doğanın eşsiz güzelliklerinden bir manzara da sunuyor. Yine Yalova’nın en meşhur yerlerinden biri olan Yürüyen Köşk de bu bölgede bulunmaktadır. Yürüyen Köşk, mimari ve tarihi açıdan ilgi odağı olarak bilinmektedir. Armutlu iskelesi de yine ufak beldesi sayesinde tatilcilerin en çok tercih ettiği alanlar arasındadır. Her yere yakın olan, tarihi ve tatil beldesi olarak bilinen bu yerde konaklamak, gezmek ve tarihin parçalarını görmek mümkündür.

Yalova Kaplıcaları ve Görülmesi Gereken Tabiat Yerleri - yürüyen köşk

Yalova kaplıcaları termal bölgesinde görülmesi gereken bir diğer alan da Harmankaya tabiat parkıdır. Bu tabiat parkı manzarası ve doğal güzelliğiyle gezilmeye ve görülmeye değer yaşam alanı olarak bilinmektedir. Atatürk’ün hatırası olan yeşil mavi yoldan geçerken çınar ağaçlarının büyüsüne, doğallığın ve yeşilin bin bir tonuyla anı yakalayabilirsiniz. Doğa gezisi sırasında görmeniz gereken yerlerden bir tanesi de Sudüşen şelalesidir. Tabiatla buluşan doğallığın simgesi olarak da bilinen bu yerde ailenizle keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Konumu gereği içinde barındırdığı zenginlikleri ve tarihi güzellikleriyle siz de Yalova kaplıcalarındaki yerinizi ayırtabilirsiniz.

Yalova Kaplıcaları ve Görülmesi Gereken Tabiat Yerleri - harmankaya

Sağlıklı Yaşama Siz de Uzanın

Kaplıcalardaki şifa kaynağının yanı sıra doğanın yeşil tonları da pozitif bir ruh hali kazanmanıza yardımcı olmaktadır. Siz de bu eşsiz deneyimi yaşamak isterseniz hemen otel araştırmasına geçebilirsiniz.

Cevap bırakın