Yalova Kaplıcaları Neden Tercih Edilir?

Türkiye’nin en ünlü ve bilinen şifalı kaplıcalarından biri de Yalova kaplıcalarıdır. Tamamen doğal kaynak suyu olan Yalova kaplıcaları birçok hastalığa şifalı özelliğe sahip olması nedeniyle çok tercih edilen kaplıcalar arasındadır. Tercih edilmesindeki bir başka neden ise İstanbul’a yakın olması ve ulaşımın kolay olmasıdır. Kolayca ulaşılabilen Yalova termal otellerde konaklama ve faydalanma fiyatları da diğer termal otellere göre oldukça uygundur. İnsanların bütçelerini sarsmadan termal tatil yapabilmelerine olanak sağladığı için tercih sebebi olur. Yalova kaplıca otellerinde müşteri memnuniyeti odaklı sunulan hizmet kişileri oldukça mutlu eder. Otellerde bulunan doktor ve sağlık ekibi şifalı sulardan kaplıca kürleri olarak faydalanılmasını sağlar. Yalova kaplıcalarında hem termal sular ile şifa bulabilir hem de harika bir tatil yapabilirsiniz.

Yalova Kaplıcaları Neden Tercih Edilir - termal oteller

Yalova Kaplıcaları ve Özellikleri

Yalova kaplıcalarının çok tercih edilen kaplıcalar arasında bulunmasının sebeplerinden biri de suyun üstün özellikleridir. Yalova termal suları yüksek oranda kalsiyum, sülfat ve florür içeren miks termomineral sular sınıfındandır. Toplam mineralizasyonu yaklaşık 1500 mg/L düzeyindedir. Ayrıca kaplıca suyu renksiz, berrak ve tatlıdır. 1911 yılında Roma’da yapılan kaplıcalar yarışmasında “suları faydalı en iyi kaplıca’’ ödülünü almıştır. Su sıcaklığı 34-42 derece arasındadır. Bu su sıcaklığı insan bedenine en uyumlu sıcaklıktır. Zira bedenin 40 derecenin üzerinde sıcak suya girmesi risklidir.

Yalova Kaplıcaları Neden Tercih Edilir - termal havuz

Yalova Kaplıcaları ve Faydaları

Yalova kaplıcalarının çok fazla tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri de suyun oldukça şifalı olmasıdır. Hastaların alternatif tedavi olarak faydalandıkları Yalova kaplıca suları birçok hastalığa şifa oluyor. Kaplıca suları iltihaplı olmayan romatizmal hastalıklar, dolaşım sistemi bozuklukları, idrar yolları ve safra kesesi taşları, cilt hastalıkları, ameliyat sonrası oluşan yaraların iyileşmesi, kadın hastalıkları ve kısırlık, siyatik ve her türlü nevarji, felç, adale hastalıkları gibi daha pek çok hastalık için şifalıdır. Yalova kaplıcaları bünyesinde görev yapan sağlık ekibi ile birlikte uygulanan kaplıca kürleri ile hastalıklara tedavi uygulanır. Kaplıcalarda banyo kürü, içme kürü, çamur banyosu kürü ve karma kürler tedavi için yapılır. Hastalar şifa bulduğu için Yalova kaplıcalarını tercih ederler.

Cevap bırakın