Yalova Kaplıcaları Günübirlik Geziler

Yalova kaplıcaları içerisinde yer alan mineraller ve gazlar, hastalıkların iyileşmesine katkı sağlayan unsurları içermektedir. Bölgede birçok kaplıca hizmeti veren otel ve tesis bulunmaktadır. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa siz de kaplıca suyunun şifa verici özelliğinden yararlanabilirsiniz. Yalova kaplıcalarında tatil yapmak hem sağlık açısından hem de gezme ve görme açısından oldukça zengin bir konumda yer almaktadır. Konaklamanızın eğlenceli geçmesini istiyorsanız günübirlik geziler düzenleyerek Yalova’yı keşfedebilirsiniz. Kaplıca kürü uygulamasının size yararlı olmasını istiyorsanız düzenli olarak kür uygulaması yapmaya da özen gösterin. Bu sayede istediğiniz sonucu sağlıklı bir şekilde alabilirsiniz.

Yalova’yı Yakından Tanıyın

İstanbul’a yakın olan bölge her dönem birçok kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Doğanın en güzel renklerini bünyesinde barındırarak da size hizmet vermesi ayrı bir önem taşımaktadır. Marmara’nın en güzel kıyılarından biri olması ile beraber, doğa turizmi, termal turizm açısından da oldukça zengindir. Doğal güzelliklerini görmek isterseniz şelalelerini ziyaret edebilirsiniz. Doğal görünüme sahip olan bu şelaleler sizleri çok etkileyecektir. Özellikle de Erikli, Sudüşen şelaleleri mutlaka görülmelidir. Günü birlik geziler için ideal bir seçim olacaktır. Demlece yaylasına da gidebilir ve farklı bir güne imza atabilirsiniz.

Yalova Kaplıcaları Günübirlik Geziler

Hem Termal Sağlık Hem de Doğanın Verdiği Huzur

Termal açıdan gelişmiş olan Yalova kaplıcaları hastalıklarınıza şifa olabileceği gibi doğanın verdiği huzur ile de ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Şehrin vermiş olduğu stres ve yorgunluktan uzaklaşmak isterseniz termal kaplıcalarda konaklama sağlayabilir, kür uygulaması yapabilirsiniz. Sakinlik ve sessizlik arayanlar için bölge ideal bir seçim olacaktır. Doğa ile iç içe olabilir ve keyifli bir kaplıca konaklama dönemi geçirebilirsiniz.

Yalova Kaplıcaları Günübirlik Geziler - erikli şelalesi

Gezebileceğiniz Yerler

Günübirlik olarak gezmek istediğinizde Üvezpınar’ı tercih edebilirsiniz. Yemyeşil bitki örtüsü ile sizleri karşılayan bölgenin manzarası sizi mutlu edecektir. Yeşilin onlarca tonunu bulabilir ve isterseniz de burada piknik yapabilirsiniz. Tarihi dokuya meraklı iseniz bölgede bulunan tarihi yerleri de gezebilirsiniz. Özellikle de Atatürk tarafından yaptırılan Yürüyen Köşk mutlaka görülmelidir. Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde yer alan Kara Kilise de oldukça ilgi çekicidir.

Cevap bırakın