Yalova Kaplıcaları Doğal Güzellikleri Nelerdir?

Türkiye’de en çok tercih edilen kaplıcalar arasında yer alan ve bitki örtüsüyle de meşhur olan Yalova kaplıcaları sizin için ideal bir seçim olacaktır. Türkiye’de yer alan kaplıcalar mineral açısından oldukça zengindir. Kaplıca sularının sıcaklığı 60 dereceye kadar çıkabilmektedir. Suyun içerisinde yer alan mineral ve benzeri özellikler hastalıkların iyileşmesine katkı sağlamaktadır. Bundan dolayı herhangi bir rahatsızlığınız varsa kaplıca otellerinin sunduğu hizmetler size iyi gelecektir. Yalova kaplıcalarının en önemli avantajlarından birisi de doğaya yakın konumda bulunmasıdır. Doğanın içerisinde yer alan bu kaplıca sayesinde kendinizi çok daha dinlenmiş ve sağlıklı hissedebilirsiniz. Kuş sesleri, ormanın yani tabiatın kendi sesi inanıyoruz ki ruhunuza da iyi gelecektir.

Yalova Kaplıcaları Doğal Güzellikleri Nelerdir - limak termal otel

Yalova Kaplıcaları Doğal Güzellikleriyle Sizleri Bekliyor

Kaplıca kürünüzü düzenli olarak otelin sunduğu havuzlarda veya odanızda alabilirsiniz. Kür uygulamasını düzenli yapmanız iyileşmenizin hızını da artıracaktır. Kür uygulamanızı yapıp bedeninizi dinlendirdikten sonra ruhunuzu dinlendirerek ve yeni yerler keşfederek tatilinizi çok daha keyifli hale getirebilirsiniz. Doğanın bir harikası olan şaleleri görebilir ve ormanda küçük bir gezintiye çıkabilirsiniz. Görmeniz gereken yerler listesine özellikle de Sudüşen şelalesi mutlaka eklemenizi öneririz. Suyun akış hızı ve doğası ruhunuza iyi gelecektir. Oksijenini de bol olması sayesinde kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz. Delmece yaylasında da güzel bir gün geçirebilir ve sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Hem psikolojinize iyi gelecek hem de ruhunuzun dinlenmesini sağlayabilirsiniz.

Yalova Kaplıcaları Doğal Güzellikleri Nelerdir - sudüşen şelalesi

Yalova Kaplıca Otellerinin Hizmet İçerikleri

Yalova kaplıcaları içerisinde yer alan termal kaplıca otelleri doğayla bütün konumdadır. Özellikle havuz kısımları ormanlık alana yakındır. Hem oksijen hem de kaplıca suyundan yararlanarak eşsiz bir tatil geçirebilirsiniz. Şehrin karmaşasından uzak tabiatla bütünleşmek isterseniz mutlaka otellerin sunduğu hizmet içeriğinden yararlanmaya özen gösterin. Gezilecek yerlere de yakın olan kaplıca otellerinde hem şifa bulabilir hem de stresten arınabilirsiniz. Odanızda da kaplıca suyunu kullanabilir, kür uygulaması yapabilirsiniz.

Yalova Kaplıcaları Doğal Güzellikleri Nelerdir - termal oteller

 Kaplıca Kürü Uygulaması Hakkında

Kaplıca kürü uygulayacaksanız aç karna yapmaya özen gösterin. Ayrıca kaplıca suyunun herhangi bir şekilde zararı bulunmaz. Sadece terlemeye başladıktan 5 dakika sonra çıkabilirsiniz. Günde 2 veya 3 kür uygulayabilirsiniz.

Cevap bırakın