Yabancı Turistlerin Türkiye Kaplıcaları İlgisi

Türkiye’nin mutlaka görülmesi gerekilen yerleri listesini ön sıralarında kaplıcalar yer almaktadır. Yüzyıllık geçmişleri olan birçok kaplıca günümüzde pek çok yerli ve yabancı turisti kendisine çekmeyi başarmıştır. Özellikle tarihi yerleri gezmeyi seven turistler için, Türkiye Kaplıcaları hem gezmek hem de şifa bulmak için birebirdir. Dünya üzerinde kaplıcalara en meraklı kişilerin Ruslar olduğu bilinmektedir. Bu nedenle kış mevsiminde kaplıcalar ağırlıklı olarak Rus turistleri ağırlamaktadır. Yapılan araştırmalara göre ülkeye gelen Rus turistler haftanın 3 ya da 4 gününü termallerde geçirmektedirler. Oldukça ilgi göre ve yediden yetmişe herkese şifa dağıtan kaplıcalar, günümüzde modern tesisler haline dönüştürülmeye başlanmıştır.

Yabancı Turistlerin Türkiye Kaplıcaları İlgisi - pamukkale travertenleri

Türkiye’de En İyi Kaplıcalar Hangileridir?

Türkiye’nin birçok yerinde kaplıcalar mevcuttur. Ancak bunlardan iyi hizmet almanız ve size yarar sağlaması açısından gidecek olduğunuz kaplıcaların size uygun olmalıdır. İşte yabancı turistlerin en çok tercih ettiği Türkiye Kaplıcaları:

Sandıklı Kaplıcaları: Afyon’un Sandıklı ilçesinde bulunan kaplıcalar en faydalı ve şifa veren su olarak bilinmektedir. Her yıl Türkiye’nin dört bir yanından gelen insanlar bu şifalı sudan faydalanırlar. Kaplıca sularının içerisinde kükürt vardır. Bu kükürt cilt temizlenmesine, cildin sağlıklı ve parlak görünmesine, akne problemleri yaşayanların bu problemlerden kurtulmasına ön ayak olmaktadır.

Oylat Kaplıcaları: Bursa ilinde bulunmaktadır. Geçmişten edinilen bilgiye göre durumu kötü olan ve ölüme yakın olan kişileri bile tedavi edildiğine inanılmaktadır. Hem sıcak hem de soğuk su mevcuttur. İsterseniz ikisinden de faydalanabilirsiniz.

Yabancı Turistlerin Türkiye Kaplıcaları İlgisi - kleopatra havuzu

Diyadin Kaplıcaları: Ağrı ilinde bulunan Diyadin kaplıcaları adeta şifa dağıtmaktadır. Hastalıklara iyi gelerek kişilere ruhsal tedavi de yapmaktadır.

Karahayıt Kaplıcaları: Denizli ilinde ki Pamukkale ilçesinde bulunmaktadır. Renginin kızıl olmasından kaynaklı olarak değişik bir görünümü vardır. Demir oranı yüksektir.

Tuzla Kaplıcaları: İstanbul ilinde bulunan bir kaplıcadır. Sodyum oranının fazla olmasından dolayı astım hastaları için faydalı olmaktadır.

Türkiye Kaplıcaları Dünyada İlk 5 Ülke Arasında Yer Alır

Yabancı Turistlerin Türkiye Kaplıcaları İlgisi - termal su

Kaplıcaların çeşitliliği bakımından zengin olan Türkiye dünya sıralamasında 5. sırada yer almaktadır. Bu nedenden dolayı da turistler açısından fazla tercih edilmektedir.

Cevap bırakın