Termal Oteller Kaplıca Kürü Süresi Nedir?

Kaplıca Sularından Günde Kaç Saat Yararlanılmalıdır

Kaplıca tedavisi günümüzde en çok tercih edilen alternatif tıp içerisinde yer alıyor. Kaplıca sularından yararlanarak tedavi olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar bulunuyor. Öncelikle hangi hastalığın hangi termal oteller kaplıcası ile tedavi olduğunu araştırmanız gerekiyor. Kaplıca tedavisine başlamadan önce doktorunuzdan da gerekli desteği alabilirsiniz. Kaplıca tedavisi SGK kapsamı içerisinde de karşılanıyor. Bunun için ilgili raporunuzun olması yeterli olacaktır. Termal oteller misafirlerine kaliteli hizmet sunarak kaldıkları dönem içerisinde kaplıca suyundan en iyi şekilde yararlanmalarına olanak sağlıyor.

Kaplıca Tedavisi İçeriği Nasıl Olmalıdır

Kaplıca tedavisinin içeriğini düzenli olarak yapmanız kaliteli bir şekilde tedavi olmanıza olanak sağlar. Bunun için günde en az 2 kere kür uygulamanız gerekiyor. Kürleri aç karna yapmanız gerekir. Sabahları ve öğleden sonra olmak üzere iki kere kür uygulayabilirsiniz. Ayrıca kaplıca suyunda terleme olduktan sonra 5 dakikadan fazla kalmamaya da özen gösterin. Eğer baş dönmesi ve benzeri bir durum olursa mutlaka uzanın ve dinlenin. Kaplıca suyunun yararlı olması için suya girmeden önce kese yaptırmanı gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olur. Bu sayede suyun emile oranı da yüksek olacaktır. Kaplıca suyu içerisinde fazla hareket etmeden sabit şekilde durmanız gerekir. Bu sayede yarar oranı daha yükselecektir. Ayrıca kaplıca suyu içerisinde şampuan ve benzeri etken bir maddede kesinlikle kullanmayınız.

Günde Kaç Saat Kaplıca Kürü Uygulanmalı

Kaplıca otelleri tercih etmiş iseniz odanızda da kaplıca suyu bulunur. İster ortak havuzlarda kaplıca suyundan yararlanabilir isterseniz de odanızda yararlanabilir. Süre olarak ise kaplıca suyu içerisinde fazla kalmamaya özen gösterin. Ayrıca vücudun kesinlikle üşütülmemesi de önem taşıyor. Kaplıca suyundan sonra hafif bir gezinti yapmak vücuda çok iyi gelecektir. Bu sayede etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. Vücutta terleme başladıktan 5 dakika sonra kaplıca suyundan çıkılması doğru bir adım olacaktır. Kaplıca suyu bazı kişilere çok sıcak gelebiliyor. Bu durumlarda alıştırma yaparak kendinizi kürlere odaklamalısınız. Sıcak olduğundan dolayı da fazla süre ile kalmadan dayanabildiğiniz kadar bir kür uygulamalısınız. Bu sayede daha etkili sonuç elde edebilirsiniz.

 

 

Cevap bırakın