Temmuz Ayına Özel Kaplıca Önerileri

Yaz mevsimi geldiği zaman, kaplıcaları ziyaret etmek insan sağlığı açısından faydalıdır. Günlük yaşam içerisinde, insan bedeni yoğun bir stres ve depresyon altında kalır. Bu durumda; sinir yollarında kasılmalar ve işlevsellikte düşme oluşur. Organlar, tepki verir ve bu durum da hastalıkların oluşmasına neden olur. Sinir yollarının daralması konusunda sorun yaşayan bir insan, kaplıcaların sıcak sularında kalarak bu hastalığından kurtulabilir. Kaplıca suları tamamen doğaldır ve içerisinde fosfor, sodyum gibi çeşitli iyonlar bulunur. Suyun, beden ile kurmuş olduğu temas sonucunda sinir yolları açılır. Su, aktif olarak değişim halindedir. Kaplıca suları, bu nedenle devamlı olarak temiz olup, insan sağlığına faydaları vardır. Temmuz ayı kaplıca önerileri arasında size Adıyaman Çörmük kaplıcasını ve Adana Kuruçay kaplıcalarını önerebiliriz. Bunun yanı sıra cilt dökülmeleri ve bacak ağrıları gibi romatizma ağrıları yaşayan kişiler Osmaniye kaplıcalarını ziyaret edebilir.

Temmuz Ayına Özel Kaplıca Önerileri

Yaz Ayına Özel Kaplıca Önerileri ve Kaplıcalara Yaz Ayında Gitmenin Faydaları

Kaynaktan aktif olarak çıkan kaplıcalar, insan sağlığının gelişimi açısından birebirdir. Özellikle yaz aylarından, temmuz ayı geldiğinde havalar ısınmaya başlar. Kaynaktan gelen su ısınır ve insanların dertlerine şifa olur. Afyon’da bulunan Gazlıgöl kaplıcaları, bedeninde çeşitli varis hastalıkları çıkan bireylere iyi gelir. Sıcak su, damarların gevşemesine ve kişinin rahatlamasına yardım eder. Bazen, doktorların yazdığı ilaçlar hastalıklara çözüm bulamıyorken kaplıca suları çözüm bulabilir. Hatta birçok doktor tarafından hastalara kaplıca önerileri yapılmaktadır. Kaplıca sularının bazıları kaynama noktasına ulaşırken bazıları da soğuk olabilir. Bu seçim hastalığın çeşidine göre değişim gösterir.

Temmuz Ayına Özel Kaplıca Önerileri - termal su

Kaplıca Sularının İnsan Sağlığına Her Yönden Katkıları

Kaplıca sularının insan sağlığına fizyolojik anlamda katkılarının olmasının yanı sıra, ruhsal ve psikolojik açıdan da katkıları vardır. Antalya ili içerisinde bulunan Cevinde kaplıcalarını ziyaret eden bir kişi doğanın muhteşem görüntüsü karşısında psikolojik açıdan kendisini mutlu hissedecektir. Çünkü birçok insan sesinden ve gürültüsünden uzaklaşabilmek ve kendi iç sesini dinleyebilmek kişiyi dinginleştirir. Vücutta kısa bir süre sonra, oksitosin mutluluk hormonu salgılanır. Serbest bırakılan vücut, kaplıca sularının etkisini daha fazla miktarda görür. Hasta olan bir kişi, bu nedenle hem fizyolojik açıdan hem de ruhsal anlamda tam bir iyilik halinde olabilmelidir. Bu iki faktörün eş zamanlı çalışması, sağlık için başarılı bir adımdır.

Cevap bırakın