Romatizmal Ağrılara Çözüm Önerisi Kaplıcalar

Romatizmal Ağrılara Çözüm Önerisi Kaplıcalar

Kaplıca otelleri ve Kaplıca tedavisinin önemi bilginin hızla yayıldığı günümüz dünyasında, özellikle gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde gün geçtikçe daha iyi anlaşılmakta ve insan hayatına faydaları birçok bilimsel araştırmanın konusunu oluşturmaktadır. İlerleyen yaş ile birlikte ortaya çıkan rahatsızlıklarla mücadele ve yaşam kalitesinin korunması bu araştırmaların en birincil hedefleri arasındadır. Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan kaplıca tedavisi ile şifa bulma arayışları insanlığın her zaman vazgeçilmezleri arasına girmiş ve bu konu hakkında sayısız bilgi, belge, tavsiye ve araştırma, tarihi kayıtlar arasında yerini almıştır. Kuşaktan kuşağa aktarılan bu bilgi ve deneyimler neticesinde kaplıca tedavisinin çeşitli romatizmal ağrılara iyi geldiği konusunda ortak bir kanı ve fikir oluşmuştur.

Romatizmal Ağrılara Çözüm Önerisi Kaplıcalar - kaplıcaların romatizmaya faydası

Romatizma Tedavide Sağlığa Açılan Kapılar

Günümüzde insan sağlığını koruma ve rehabilite amacı ile uygulanan geleneksel bir tedavi destek biçimi olan ve genelde ileri yaş insanlar için uygulanan bir yöntem olan kaplıca tedavisi insan sağlığında önemli bir yere sahiptir. Bu bağlamda kaplıca otelleri içeriğindeki organik ve inorganik maddelerin yanı sıra vücudu saran sıcaklığı ile de tedaviye olumlu faydalar sağlayan şifalı suları ile insan sağlığı alanında faaliyet göstermeye devam etmektedir. Kaplıca otelleri alanında dünyada önemli bir yere sahip olan Türkiye’de Karadeniz’den Akdeniz’e, Ege’den Marmara’ya, İç Anadolu’dan Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya kadar her bölgesinde faaliyetlerini sürdüren termal oteller daha iyi hizmet verebilmek için çeşitli yelpazede ihtiyaçları sağlamaktadır. Romatizma tedavisi için de ilk aşamayı doktor tedavisi ve önereceği ilaçlar ile egzersizlerin yanında termal otellerde uygulanan ağrı ve hassasiyeti azaltıcı sıcak ve soğuk uygulamalar da tavsiye edilmektedir.

Romatizmal Ağrılara Çözüm Önerisi Kaplıcalar - kaplicalar

Termal Kaplıcalarda Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Ülkemizde oldukça yaygın olan termal oteller kaplıca tedavisinde suyun sıcaklığı, su ve çamur uygulamaları içeriğindeki mineraller ve radyoaktivite gibi özellikler sayesinde romatizmal rahatsızlıklarda önemli oranda olumlu sonuç alınmakta olup, çeşitli banyo ve duşlar da bu olumlu sonuca daha büyük katkı sağlamaktadır. Bu tedavinin başarıyla uygulandığı ülkemizde kaplıca otelleri yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerine birçok seçenekler sunmaktadır.Romatizmal Ağrılara Çözüm Önerisi Kaplıcalar - eklem agrilari

Cevap bırakın