Marmara Bölgesinde Bulunan Kaplıcalar

Marmara bölgesinde Bolu, Bursa ve Yalova çevrelerinde doğal termal sular yer alır. Bu bölgeler kaplıca tesisleri ve kaplıca tedavilerinde en çok tercih edilen yerler arasında bulunur. Bölgenin iklim şartları ve toprak yapısı nedeniyle oluşan doğal kaynak suları, tüm dünya ülkeleri tarafından bilinen ve tedavi amaçlı tercih edilen kaplıcalar arasındadır. Bölgenin mineralli suları yapılan çalışmalar sonucunda tedavi edici özelliği kanıtlanmış olan sulardır. Bu nedenle hem kendi ülkemizden hem de yabancı ülkelerden birçok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan önemli kaplıca turizm bölgeleridir. Birçok hastalığın tedavisi için tercih edilen kaplıca merkezleri barındırdıkları mineralli sular ile tedavi yöntemi sunarken, bulundukları coğrafi yapı bakımından da doğal güzellikleriyle misafirlerin de hem tedavi hem de tatil keyfini aynı anda yaşayabilecekleri bir konaklama hizmeti sunar.

Marmara Bölgesinde Bulunan Kaplıcalar

Marmara Bölgesindeki Kaplıcalar

Yalova Kaplıcaları

Önemli kaplıcalar arasında yer alır. Hastalara banyo ve içme kürleri ile hizmet sunar. Romatizma hastalıkları, ağrılı hastalıklar, iltihaplı hastalıklar, dolaşım sistemi hastalıkları, metabolizma, idrar yolu hastalıkları gibi hastalıkların tedavisinde sıklıkla tercih edilir.

Balıkesir Gönen Kaplıcaları

Balıkesir Gönen termal kaplıcaları birçok kişiye kaplıca hizmeti sunan önemli yerler arasında yer alır. Vermiş olduğu hizmetler içerisinde hastalıkların tedavisinde; içme kürleri, banyo kürleri, havuz kürleri ve duş kürleri başta olmak üzere birçok tedavi yöntemi uygulanır. Karaciğer, böbrek hastalıkları, bağırsak hastalıkları, iltihaplı kadın hastalıkları gibi birçok hastalığın tedavisinde hastalara iyileşme olanağı sunar.

Marmara Bölgesinde Bulunan Kaplıcalar - gönen kaplıcaları

Bolu Kaplıcaları

Karadeniz ve Marmara Bölgesi’nin ortak özelliklerini taşıyan önemli kaplıca merkezleri arasında yer alır. Romatizma hastalıklarının tedavisinde tercih edilen kaplıcalardandır.

Bursa Oylat Kaplıcaları

Dünyaca ünlü kaplıcalar arasında yer alır. İçerisinde tüm kaplıca kürlerini barındıran ve tüm hastalıkların tedavisinde hizmet sunan sayılı kaplıcalardandır.

Marmara Bölgesinde Bulunan Kaplıcalar - oylat kaplıcaları

Çanakkale Ezine Kestanbol Kaplıcaları

Çanakkale bölgesinde bulunan bu kaplıcalar çamur banyosu ve serpinti kürleri ile hastalara tedavi seçeneği sunan yerlerdir. Genellikle iltihaplı hastalıklar ve akciğer hastalıklarının tedavisinde hizmet sunarken, eklem ağrıları gibi ağrılara da iyi gelir.

Cevap bırakın