Limak Thermal Boutique Hotel

Limak Thermal Boutique Hotel Yalova’da termal ve kaplıca suları açısından en dikkat çekici konumda olan bir hoteldir. Bu hotelin tarihteki en önemli misafiri ise Mustafa Kemal Atatürk’tür. 48 odadan oluşan hotelin her odasında hattat ustalarının eserleri sergilenmiştir. Oda numaraları Atatürk’ün doğum tarihi olan 1881 ile başlar 1938 ile devam eder. 1938 nolu oda üzerinde ise sonsuzluk işareti vardır. Bu kapı Atatürk’ün ölümsüzlüğünü tasvir edici özelliktedir. Hotelin her odasında termal suyun verildiği özel küvetler vardır. Termal havuz ve spor merkezleri cam piramitlerle tasarlanmıştır. Hotel içerisinde ayrıca buhar odası, kapalı havuz, açık ve kapalı termal havuz, sauna ve Türk Hamamı da bulunmaktadır. Hotelde Atatürk’ün yıllar önce kahve içtiği köşede Türk kahvesi ikramı misafirlerce takdire layıktır.

Limak Thermal Boutique Hotel

Hotelde Tatil Dışında İmkanlar

Limak Thermal Boutique Hotel tatilin yanı sıra işle ilgili toplantılar ya da hem iş hem toplantı şeklindeki programlara da olanak sağlar. Hotelin yeşillikler içerisinde yüksek bir kapasiteye sahip olması artı özellikleridir.

Limak Thermal Boutique Hotel Konsepti Hakkında Bilgiler

Hotel, yarım pansiyon veya oda kahvaltı seçeneklerine sahiptir. Yarım pansiyon konseptinde sabah ve akşam yemekleri dışındaki yiyecek ve içecekler; oda kahvaltı konseptinde sabah kahvaltısı dışında alınan yiyecekler ücrete dahildir. Tesiste bazı akşamlar canlı müzik aktiviteleri de bulunmaktadır.

Limak Thermal Boutique Hotel - suit oda

Hotelin konumunun güzel olması ve konuma uygun bir çevre düzenlemesinin yapılmış olması en beğenilen özelliklerindendir. Bir başka beğeni alan noktası ise çalışanlarıdır. Son derece güler yüzlü ve işinde deneyimli personelin sunduğu kaliteli hizmet anlayışıyla siz de keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Odaların ayrı ayrı özelliklere sahip olması, Atatürk’ün hissiyatının yaşanması ise hotelin bir başka atlanamayacak özelliğidir.

Termal Suyunun Faydaları

Limak Thermal Boutique Hotel - termal havuz

Termal suyu, romatizmal hastalıklar, bel ağrıları, kadın hastalıkları, strese bağlı hastalıklar, deri hastalıkları, metabolizma hastalıkları, mide hastalıkları, kireçlenmeler üzerine faydalıdır. Kaplıcalarda kür uygulamaları doktor kontrolü altında olmalıdır.

Cevap bırakın