Kaplıca Tedavisi İçin Sağlık Raporunu Kim Veriyor?

Kaplıca tedavisi görmek isteyenlerin yapmış oldukları masraflar SGK tarafından karşılanmaktadır. SGK tarafından karşılanan giderler; yol, tedavi ve refakatçi masraflarıdır. Bu sayede insanlar fazla masrafa girmeden hastalıkları için şifa bulabilmektedir. Kaplıca tedavisi için yapılan giderlerin SGK tarafından karşılanmasının şartı sağlık raporunun bulunmasıdır. Resmi sağlık kurumlarınca verilen bu rapor sayesinde insanlar gerekli olan tedavilerini rahatlıkla görebilmektedir. Sağlık raporunun alınması için, fiziksel tedavi veya tıbbi ekoloji uzmanından randevu alınmalıdır. Tüm bu şartlar sağlandığı takdirde insanlar kaplıca tedavi giderlerini rahat bir şekilde SGK tarafından karşılayabilmektedir. Kaplıcalarda fizik tedavi, özel kürler, masaj ve su altı masajı gibi daha birçok hizmet sunulmaktadır. Üstelik bu hizmetler en geniş ve ferah alanlarda uygulandığından, sağlığınızı koruma altına alacaksınız.

Kaplıca Tedavisi İçin Sağlık Raporunu Kim Veriyor? - termal havuz

Sağlık Raporunda Hangi Bilgiler Bulunmalıdır?

Kaplıca tedavisi ve fizik tedavi gibi tedavilerin giderleri SGK tarafından karşıladığından bütçesi yeterli olmayan kişiler almış oldukları raporlar sayesinde giderlerini kolay bir şekilde karşılayarak tedavi olabilmektedir. Uzman doktorlar tarafından resmi sağlık kuruluşlarında verilen sağlık raporunda seans günü ve sayısı, tanı, önerilen tedavi gibi bilgiler bulunmalıdır. Bu bilgilerin bulunması zorunlu olduğundan, hasta sağlık raporu alırken dikkatli olmalıdır. Alınan rapor sonrası artık hasta giderlerini SGK kapsamı güvencesi altında ödeyebilmektedir.

Kaplıca Tedavisi İçin Sağlık Raporunu Kim Veriyor? - termal kaynak

Termal Kaplıcalar ile Kaplıca Tedavisi

Termal kaplıcalardaki şifalı sular sayesinde artık insanlar pek çok hastalığa çare bulabilmektedir. Masajdan, özel kürlere kadar her türlü imkanı sunan termal kaplıcalar ile sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz. Kaplıca tedavisinin SGK tarafından karşılanabilmesi için belirtilen bir diğer koşul ise Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ve kaplıca açabilme izni verilen yerlerden birini seçmenizdir. Bunun dışında gidilecek yerlerde SGK herhangi bir ödeme yapmamaktadır. SGK tarafından karşılanan ücretler sayesinde herhangi bir masraf yapmadan sağlığınıza kavuşabilir, kaplıca keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Cevap bırakın