Kaplıca Suyunun Sıcaklık Oranı Ne Kadar Olmalı

Çeşitli hastalıklara çare olan kaplıca suları son derece faydalı ve şifa kaynağı olarak biliniyor. Günümüzde giderek önemi artan kaplıca suları bulunduğu konuma göre farklı sıcaklıklara sahiptir. Bu suların özellikleri ve faydaları da bulunduğu konum ve suyun özelliklerine göre farklı hastalıklara ve rahatsızlıklara şifa olduğu bilinmektedir. Siz de hastalık ve rahatsızlıklar için kaplıca sularını tercih edebilir ve hastalıklara şifa arayabilirsiniz. Kaplıca su küründen faydalanmak istediğinizde bunu alanında uzman kişilerden alacağınız fikir ve yönlendirme ile yapmanız gerekir. Bu konuda siz de termal oteller araştırması yaparken, otel odanızda termal sularından faydalanabileceğiniz alanların olmasın da önem gösterin. Termal kaplıca alanına gitmeseniz bile odanızda termal su keyfini çıkarabilirsiniz.

Kaplıca Suyunun Sıcaklık Oranı Ne Kadar Olmalı - havuz

İdeal Kaplıca Su Sıcaklığı Nedir?

Her yaş grubunun tercih ettiği ve çeşitli hastalıklara çare aradığı kaplıca su sıcaklığının ortalama olarak 40 – 44 derece olmasının ideal olduğu kabul ediliyor. Kaplıca suyunun derecesi yükselmesi suyun kalitesini göstermeyeceği için ideal kaplıca suyunun 40 ila 44 derece olması uzmanlar tarafından ideal olduğu söyleniyor. Yüksek derecede ki su sıcaklığına girmek neredeyse imkansız olacağından su sıcaklığının 40 – 44 derece olması normal kabul ediliyor. Türkiye’nin dört bir yanında farklı kaplıca termal suları ve tesisleri yer almaktadır. Bu alanlar özel olarak korunan yerler olup, her birinin özelliği ve şifaları farklı olduğu söyleniyor. Günümüzde bu alanlarda kuruluna kaplıca otelleri ve termal oteller özelliklerine göre farklı hizmet kalitesi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Birinci sınıf hizmet kalitesi ile sunulan termal otellerden yararlanarak siz de harika bir tatil planlaması yapabilir ve hastalıklarınıza şifa arayabilirsiniz. Şifa arayacağınız su sıcaklığı ve termal kaplıca sularını internetten araştırarak uzman görüşlerine yer vererek tercih yapabilirsiniz.

Kaplıca Suyunun Sıcaklık Oranı Ne Kadar Olmalı - spa havuzu

Kaplıca Suları İçeriği Ve Sıcaklığı İle Şifa Dağıtıyor

Sıcaklığı deri üzerinde yer alan gözenekleri açarken kasların gevşemesine de yardımcı oluyor. Kaplıca su sıcaklığının 40 ila 44 derce olması şifa almak isteyenler için oldukça önemlidir. Uzmanlar tarafından bu derece normal kabul edilirken bulunduğu konuma göre kaplıcalar farklı içeriklere sahip olması nedeni ile çeşitli hastalıklarda şifa dağıtmaya devam ediyor.

Kaplıca Suyunun Sıcaklık Oranı Ne Kadar Olmalı - açık havuz

Cevap bırakın