Kaplıca Suyu İçerisinde Bulunan Maddeler Nelerdir?

Kaplıca Suyu İçerisinde Bulunan Maddeler Nelerdir?

Yer altı suları bakımından zengin olan ülkemiz birçok kaplıcaya ev sahipliği yapmaktadır. Diğer ülkelerden de milyonlarca turist, tatil için Türkiye’ye akın etmektedir. Kaplıcalar en çok tercih edilen yerler arasında ilk sıradadır. Şehirlerin gürültülü ve kalabalık hayatından uzaklaşıp kafa dinlemek ve bu sırada sağlığına önem vermek isteyenler için kaplıcalar ve kaplıca suyu iyi bir tercih olacaktır. Kaplıcalardan en iyi şekilde sonuç alabilmek için en az 2 hafta kaplıca tedavisi uygulanmalıdır. Kaplıca otelleri sizin ihtiyaç duyacağınız her şeyi karşılayacaklardır.

Kaplıca Suyu İçerisinde Bulunan Maddeler Nelerdir - kaplıcalar

Kaplıca Suyunda Hangi Maddeler Bulunur?

Türkiye’deki kaplıcalar yer altından doğal şekilde çıkmaktadır ve şifa kaynağıdır. Kaplıca suyunda mineral, kükürt, potasyum, magnezyum, sülfat, florür, silist, arsenik, iyot, bikarbonat, karbondioksit, demir ve sodyum gibi madeni tuzlar bulunur. İyi bir oksijen kaynağı olan kaplıcalar vücudunuzu ve ruhunuzu tedavi ederek hastalıkların oluşmasını önler ve sizi sağlıklı tutar. Kaplıca sularında bulunan bu doğal maddeler vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri ve diğer maddeleri karşılayarak vücudun direncini korur. Türkiye’nin her şehrindeki kaplıcalar ayrı ayrı hastalıklara daha iyi gelmektedir ve sizde bunun için hastalığınıza en iyi gelecek kaplıcayı araştırarak tedavi olabilirsiniz.

Kaplıcaları içme suyu, masaj, hamam banyosu, çamur banyosu, buhar banyosu olarak da kullanabilirsiniz. Türkiye’nin ayrı şehirlerinde bulunan kaplıcaların her biri yoğunluk açısından bir maddeyi daha çok içerir ve bu madde de spesifik hastalıkları tedavi eder. Ayrıca, termal oteller size rahat bir tatil imkanı sunacaklardır.

Kaplıca Suyu İçerisinde Bulunan Maddeler Nelerdir - termal sular

Kaplıca Suyunun Faydaları Nelerdir ve Hastalığa İyi Gelir?

Romatizma, nefrit, kadın hastalıkları, cilt hastalıkları, enfeksiyon, iltihaplanmalar, böbrek rahatsızlıkları, kireçlenme, sinir ağrıları, selülit, siyatik ve çocuk felçlerine, ağrılı sinirlere, gut hastalığına, psikolojik rahatsızlıklara, kas hastalıklarına iyi gelen kaplıcalar, bağırsak ve mide rahatsızlıklarına, idrar yolu ve böbrek hastalıkları gibi bir çok hastalığa derman olan kaplıcaların faydaları saymakla bitmez.

Kaplıcalar solunum yollarını açarak kan akışını hızlandırır. Ağır şekilde kansız olan, şişman olan, epilepsi hastalığı olan, gebe olan ve adet dönemlerinde kadınların kaplıcalara girmesi sakıncalıdır. Kaplıcalara girmeden önce bir hekime danışılmalıdır. Kaplıcalardan sonra hem vücudunuzda hem de ruhunuzda bir rahatlama hissedeceksiniz.

Kaplıca Suyu İçerisinde Bulunan Maddeler Nelerdir - doğal kaynak suyu

Cevap bırakın