İstanbul’dan Hafta Sonu Gidilebilecek Kaplıca Önerileri

Kış mevsiminin soğuk günlerinde stresli çalışma ortamından uzaklaşmak isteyenler, doğal yaşamın içinde yer alan birbirinden önemli kaplıca önerileri ile huzurlu bir yaşama adım atabilirler. Ruhunuzu dinlendirmek ve yorgunluğunuzu atmak için hafta sonu planlaması yaparak siz de aradığınız huzuru termal kaplıca otellerinde bulabilirsiniz. Özellikle yakın bölgelerde ki kaplıca termal otellerini tercih ederek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Türkiye kaplıca bakımından dünyanın en önemli termal sahalarına sahip ülkeler arasındadır. Siz de benzersiz özellikleri ile dikkat çeken kaplıca otellerin yer aldığı bölgelere bakarak birçok otel ve termal bölge arasından dilediğinizi tercih ederek tatil planlaması yapabilirsiniz.

İstanbul'dan Hafta Sonu Gidilebilecek Kaplıca Önerileri - termal oteller

İstanbul’da Yaşayanlara Özel Kaplıca Önerileri

İstanbul’da yaşayanlar için en yakın şifalı termal sular tercih edilirken, hafta sonu tatilinde gidebileceğiniz yakın termal kaynakları da bulunmaktadır. Bunlar:

  • Bursa bölgesinde birçok doğal yaşamın içerisinde kaplıcalar yer almaktadır. Kimi yol üzerinde yer alırken, kimine ise zorlu yolculuk sonrasında ulaşılabilmektedir. Bursa’da mutlaka görülmesi ve ziyaret edilmesi gereken oldukça önemli kaplıcalar bulunmaktadır. Kükürtlü kaplıcası, Yeni kaplıca, Karamustafa kaplıcası, Akarca kaplıcası Bursa’da görülmesi ve ziyaret edilmesi gereken kaplıcalar arasında yer almaktadır.
  • Çanakkale ilimizde de birçok kaplıca yer almakta olup, İstanbul’da yaşayanlar için kolayca ulaşılabilecek kaplıcalar arasında bulunmaktadır. Afrodit kaplıcası, Tuzla köyü kaplıcası, Çan kaplıcası, Hıdırlar kaplıcası, Kızılca Tuzla kaplıcası gibi birçok kaplıca önerileri ile siz de İstanbul’dan yola çıkarak kısa sürede bu kaplıcalara ulaşabilirsiniz.
  • Sakarya’da kaplıca bakımından zengin illerimiz arasında bulunmakta olup, birçok kişinin hafta sonu tatili için İstanbul’dan Sakarya’da bulunan kaplıcalara gitmek için planlama yaptığını görmekteyiz. Siz de Kuzuluk kaplıcası, Acısu içmesi, Çökek kaplıcası, Ilıcak kaplıcası gibi birçok kaplıca önerileri seçiminizi yapabilirsiniz.

Yorgunluğunuzu atmak ve güzel vakit geçirmek için siz de İstanbul’dan kalkıp, yakın bölgelerde kaplıca tatil planlaması yapmak isterseniz, sayısız seçeneğin arasından istediğinizi tercih edebilirsiniz.

İstanbul'dan Hafta Sonu Gidilebilecek Kaplıca Önerileri - termal havuz

Cevap bırakın