Hastalıklarınızdan Kurtulmanız İçin Bahar Ayına Özel Kaplıca Önerileri

Türkiye içerisinde, yüzlerce kaplıca çeşidi bulunmaktadır. Her biri, insanların hastalıklarının geçmesi adına tam bir ilaç niteliğindedir. Örneğin, kaplıca önerileri içerisinde Balıkesir ilçesinde bulunan Gönen kaplıcaları bahar ayı için yararlı ve etkili olabilir. Suyun doğallığı ve temizliği hastalıkların kısa bir zaman dilimi içerisinde iyileşmesine yardımcı olur. Kaplıcaların içerisinde, birçok kişi aynı anda girebilir. Su devamlı olarak kaynama noktasında olduğu için mikroplar kırılır ve yok olur. Su, deri ile etkileşim içerisindedir. Fıtık hastalığına sahip olan bir insan, gün içerisinde rahatlıkla hareket edemez. Bunun sebebi ise, et içerisinde oluşan sıkışma ve ödemdir. Kaplıca suları, deri ile etkileşim halinde olduğu için ödemin deri içerisinde dışarıya çıkmasını sağlar. Tabi ki, bu anında meydana gelecek bir işlem değildir. 25-30 dakika içerisinde iltihaplı sıvı deri içinden dışarıya akacaktır. İltihaplı sıvıyı kaplıcalar kısa bir zaman sonra yok edecektir. Doğal bir iyileşme mekanizması olan bu sular, ziyaret edilmeye değerdir.

Hastalıklarınızdan Kurtulmanız İçin Bahar Ayına Özel Kaplıca Önerileri - termal oteller

Kaplıca Önerileri ile Hastalıklarınıza Şifa Bulabilirsiniz

Kaplıca önerileri içerisinde yer alan Adana Kurttepe içmesi suları tam bir şifa kaynağıdır. Yaklaşık olarak 10 derece civarında olup suyu soğuktur. Karaciğerinde ve bağırsaklarında sorun yaşayan insanlar, Kurttepe suları sayesinde sağlıklarına kavuşabilirler. Özellikle, bağırsakların ve karaciğerlerin içerisinde bulunan toksinli hastalık etmenleri, kişinin vücudunda ilerleme kat edemez. Zamanla durur ve kişi de hastalığından kurtulmaya başlar. Yine aynı şekilde kaplıca önerileri kapsamında Acıdere çeşmesi kaplıcaları da bulunmaktadır. İçerisinde bulunan tuz miktarı yok denecek kadar azdır. Safra kesesinde sorun yaşayan bir kişi, kaplıcalarda vakit geçirerek safra kesesinin temizlenmesini sağlayabilir.

  • Kaplıca suları, hastalıkların kısa bir tedavi sürecinde iyileşmesine yardımcı olur.
  • Suyun içerisinde, mikroplar yer almaz ve kaynaktan direkt olarak çıktığı için berraktır ve temizdir.
  • Bağırsaklarında, safra keselerin de ve vücudunun çeşitli organlarında sorun yaşayan insanlar, kaplıca sularında zaman geçirerek iyileşebilir.
  • Kaplıca suları Türkiye’de ve dünya da hemen hemen her yerde bulunmaktadır.
  • Su, kaynama ve soğuma noktasında yer aldığı için, kişinin vücuduna zarar vermez.

Hastalıklarınızdan Kurtulmanız İçin Bahar Ayına Özel Kaplıca Önerileri - termal havuz

Kaplıca Sularının Psikolojik Anlamda Katkıları Nelerdir?

Kaplıcaların fiziksel anlamda katkılarının olduğu ortadadır. Örneğin kalbinde sorun yaşayan bir insan, kan dolaşımın düzenli bir aralığa girmesi adına kaplıcalarda zaman geçirebilir. Sonuç olarak da, şifalı su sayesinde bu hastalığından kurtulabilir. Ruhsal dinginlik açısından baktığımız zaman depresyona girmiş bir insan, kaplıca suları sayesinde bu hastalığından kurtulabilir. Depresyonda olan bir kişinin, sinir yolları gerilmiştir. Sıcak sular, sinir yollarının bulunduğu damarların gevşemesi ve rahatlaması açısından yardımcı olabilir. Ayrıca doğal manzara; günlük yaşam içerisinde karşılaşılan araba, fabrika ve insan seslerinden kişinin kısa bir zaman aralığında da olsa uzaklaşmasını sağlar.

Cevap bırakın