En iyi kaplıcalar hangileridir ve nerededir?

Dünyanın kaplıcalar bakımından en zengin ülkesi kuşku yok ki, Ülkemizdir. Bu kapsamda Türkiye de farklı hastalık ve şikayetlere iyi geldiğini bildiğimiz çeşitli kaplıca madenler yer almaktadır. Bu kaplıcaların hangisinin ne tür hastalıklara iyi geldiğini bilerek kaplıca seçimini yapmak gerekiyor. Türkiye ve yurt dışından şifa bulmak için ülkemizde ki çeşitli kaplıcaları tercih eden birçok insan var. Bu kişilere kaplıcalar şifa olmaya devam ediyor. Kaplıca sularından şifa bulmak için her yıl yerli ve yabacı ziyaretçiler ülkemizde ki bu zenginlikleri ziyaret ederek şifa arıyor.  Turizme giderek daha fazla katkısı olan kaplıcalar yerli ve yabancı turist bakımından çok daha fazla kişiye hitap ederek şifa kaynağı olmaktadır. Peki En iyi kaplıcalar Hangileri?

En iyi kaplıcalar hangileridir ve nerededir? - termal havuz

Ülkemizde en bilinene Kaplıcaların İsimleri

Son dönemlerde kaplıca otelleri sayısız hizmet kalitesi müşterileri ağırlamaktadır. Şifa bulmak için tercih edeceğiniz kaplıca otelleri konforlu ve rahatlık olması son derece önemlidir. Kaplıcaların özellikleri ve hangi hastalıklara iyi geldiğini bilmek ve buna göre kaplıca seçimi yapmak son derece önemlidir. Türkiye genelinde birçok yerde kaplıca yer almakta olup, bu kaplıcalarda konaklama tesisleri ve hizmetleri farklı kalite ve anlayış içerisinde sunulmaktadır. En bilinen konfor ve kaplıca şifa kaynağı bakımından dikkat çeken kaplıcalar şunlardır;

En iyi kaplıcalar hangileridir ve nerededir? - havuz

  • Afyon Gazlı Gol Kaplıcası; Konaklama tesisleri bakımından olsun çeşitli hastalıklara iyi gelmesi bakımından olsun en çok tercih edilen kaplıcalar arasında yer alıyor. Bu kapsamda romatizma hastalığından tutunda solunum, sindirim gibi hastalıklara Afyon Gazlı Gol Kaplıcası faydalı olmaktadır.
  • Bolu Termal; Belirli bir yaşın üzerinde ortaya çıkan Kalp-damar hastalıkları ile en ideal noktalardan biridir. Bunun yanı sıra şişmanlık, sindirim, kemik hastalıklarına da Bolu Termal kaplıcaları oldukça iyi gelmektedir.
  • Bursa İnegöl-Oylat Kaplıcası; Romatizma, kadın hastalıkları, böbrek, üroloji rahatsızlıklarına birebir iyi gelen kaplıcalar arasında gösteriliyor.
  • Afyon Sandıklı Kaplıcası; Başta cilt rahatsızlıkları olmak üzere, karaciğer, safra kesesi gibi rahatsızlıklarda da şifa kaynağı olan noktalardan biridir.

Çeşitli hastalık ve rahatsızlıklarda termal oteller konforlu bir şekilde konaklayabilme imkanı sunmaktadır. Bu otellerde siz de konaklayarak tüm şikayetlerinizden düzenli kür ile kurtulabilir ve şifa bulabilirsiniz.

En iyi kaplıcalar hangileridir ve nerededir? - otel termal havuz

Cevap bırakın