Cilt Hastalıklarına İyi Gelen Kaplıcalar Hangisidir?

Ülkemizin yer altı su kaynakları bakımından oldukça zengin bir alt yapıya sahip olduğu bilinmektedir. Bu coğrafya antik çağlardan başlayıp günümüze kadar önemini koruyarak gelmiştir. Her yıl yaz ve kış aylarında rağbet gören kaplıcalar, yararlı mineraller bakımından şifa aranılan yerler arasında ilk sıradaki yerini almıştır.  Bu kapsamda doğal kaynak sularının yüzeye çıktığı yere kurulan termal kaplıca otelleri sağlık açısından son derece önemlidir. Bu tesislerin her biri birbirinden farklı mineraller içeren yer altı sularıyla birçok hastalığın tedavisi için kullanılmaktadır. Kaplıcalar romatizma, kalp, böbrek ve cilt hastalıkları gibi pek çok hastalığa şifa bulmak isteyenlerin uğrak yerleridir.

Cilt Hastalıklarına İyi Gelen Kaplıcalar Hangisidir - termal kaynak

Hangi Hastalığa Hangi Bölgede Şifa Aranmalıdır?

Ülkemizde pek çok belde şifalı sularıyla meşhurdur. Hangi kaplıcanın hangi hastalığa iyi geldiği araştırmalı, kaplıca seçimi buna göre yapılmalıdır. Bu sebeple tesislerle ilgili araştırma yapmak ve hastalığınızı iyi bilmek gerekir. Çünkü pek çok hastalık şifalı sularda iyileşme gösterirken, birçoğu da zararlı etkiye neden olur. Tercih edebileceğiniz yerler arasında bulunan Afyon Gazlıgöl kaplıcası,  Eskişehir yolu üzerinde bulunmakta olup Afyon’a 20-22 kilometre uzaklıktadır. Suyun sıcaklık derecesi 40-71 derece arasında değişmektedir. Kalp, böbrek, idrar yolları, kireçlenme ve cilt hastalıkları gibi birçok hastalığın çare bulunabileceği yerler arasındadır. Afyon-Sandıklı kaplıcaları ise cilt hastalıkları, karaciğer, safra kesesi ve şeker hastalığı gibi pek çok hastalığa şifa olmaktadır.

Cilt Hastalıklarına İyi Gelen Kaplıcalar Hangisidir - termal havuz

Termal Kaplıcalar ve Hizmet Alanları

Yer altı suları bakımından gelen ziyaretçilerini hem günübirlik hem de yatılı olarak ağırlayan Diyarbakır Çermik kaplıcası cilt, romatizma ve solunum hastalıkları gibi pek çok hastalığa şifa olmaktadır.

Yine İzmir-Çeşme kaplıcaları ve İzmir- Balçova kaplıcaları, cilt, şeker, kadın hastalıkları, solunum sıkıntısı gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Kütahya- Gediz ve Simav kaplıcaları ise yine cilt hastalıkları alanında şifa aranan yerler arasındadır. Bunun gibi daha birçok belde şifalı sularıyla hastalıklarınıza deva olmaktadır. Sizlerde önemli bir rahatsızlık yaşıyor ve çözüm bulamıyorsanız kaplıca sularını mutlaka denemelisiniz. İster günübirlik isterseniz yatılı tercih edebileceğiniz bu tesisler yine hizmetlerine pek çok alternatif ekleyerek memnuniyetinizi sağlamaktadır.

Cevap bırakın