Avrupa Ülkelerindeki ve Türkiye’deki Kaplıcalar

Dünyada birçok kişi tarafından kaplıca turizminin insan sağlığına faydalı olduğu bilinmektedir. Özellikle ülkemiz bu konuda dünyanın en çok turist ağırlayan ülkeleri arasında yer almaktadır. Türkiye’deki kaplıcalar yılda binlerce turisti ağırlamaktadır. Bu da kaplıca turizmi açısından Türkiye’nin ne kadar önemli bir konumda olduğunun kanıtıdır. Sağlık turizminde sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok ülkesinde çeşitli kaplıcalar bulunmaktadır.

Avrupa Ülkelerindeki ve Türkiye’deki Kaplıcalar - tasigo

Avrupa’da Birçok Devlette Kaplıca Merkezi Bulunuyor

Türkiye dışında dünyanın birçok bölgesinde kaplıca merkezlerini bulmak mümkün olup, Avrupa’da kaplıca merkezi olarak görülebilecek ülkeler sırasıyla şu şekildedir:

  • Almanya
  • Fransa
  • İsviçre
  • İtalya
  • Yunanistan
  • Rusya
  • Macaristan ve Çek Cumhuriyeti

Almanya bu ülkeler arasında en fazla kaplıca termal merkezine sahip ülkeler sıralamasında ilk sıradadır. Toplamda 263 adet resmi belgeli termal merkezi olan Almanya’da termal kaplıca otellerinin sayısı da oldukça fazladır. Sadece Almanya’da değil, gelişmiş tedavi edici kaplıca merkezleri Çek Cumhuriyeti ve Slovakya gibi ülkelerde de oldukça fazla talep görmektedir.

Avrupa Ülkelerindeki ve Türkiye’deki Kaplıcalar - caracalla

Türkiye’deki Kaplıcalar Sağlığın Merkezi Oluyor

Son yıllarda ülkemizdeki kaplıca turizmi dünyanın birçok ülkesinden gelen ziyaretçilerle daha da önemli hale gelmiştir. Türkiye’deki kaplıcalar, kaplıca turizminde cazibe merkezi haline gelmiştir. Çanakkale, Bursa, Yalova, Balıkesir, İzmir, Burdur, Samsun, Konya gibi birçok şehirde çeşitli kaplıca termal kaynaklarını görebilmekteyiz.

Avrupa Ülkelerindeki ve Türkiye’deki Kaplıcalar - limak

Türkiye’deki Kaplıcalar Çok Şifalı

Türkiye’deki kaplıcaların dünyanın birçok ülkesindeki kaplıcalara göre çok daha sağlıklı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Günümüzde sağlık alanında uzmanlar tarafından alternatif tedavi yöntemlerine ek olarak kaplıca tedavisi önerilmektedir. Türkiye’deki kaplıcalar doğal termal sular olup, birçok hastalığa ve rahatsızlığa iyi gelmektedir. Siz de eğer sağlık için ideal kaplıca termal merkezi arıyorsanız, kaplıcaların özelliklerine bakarak hastalıklarınız için en ideal kaplıca merkezlerini tercih edebilirsiniz.

Cevap bırakın